Fıtık Ameliyatı Olacak Hastalar İçin

Tıbbi bilgi hızla büyüyor, her konuda yeni gelişmeleri takip etmek artık imkânsız. Ana uzmanlık branşları çok geniş; genel cerrahinin özel konularında derinleşmek ve sürekli aynı ameliyatları yapmak mesleki deneyimi çok arttırıyor.

Bütün dünyada fıtık cerrahisi ile ilgilenen hekimlerin oluşturduğu mesleki dernekler sayesinde fıtık ameliyatları konusundaki yıllık değişim ve güncellemeleri takip şansımız oluyor.

Ameliyat olma fikri pek çok kişiyi haklı olarak korkutur. Fıtık ameliyatları özellikle kasık ve göbek fıtıkları standart ameliyatlar olduğundan pek sürpriz ve yüksek risk taşımaz ayrıca hasta için de –özellikle kapalı yapıldığında- ağrısız ve rahat ameliyatlardır.

Kasık ve göbek fıtıkları ameliyatından sonra hastayı aynı gün veya 1 gün yatıştan sonra taburcu etmek mümkün. Özellikle İstanbul dışından gelen hastalar için bu çok avantajlı oluyor.

Kapalı ameliyatlardan sonra hastaların normal yaşamına, işe veya spor aktivitesine dönüşleri de çok hızlı ve güvenlidir. Amatör ve profesyonel sporcular için kapalı ameliyatlar idealdir.

Kendi işyerinde çalışan esnaf, işyeri sahibi veya çalışma motivasyonu yüksek hastalar için de fıtık ameliyatı sonrası 2 gün içinde işinin başında olma imkânı var. Böylece işgücü kaybı ve ekonomik zarar minimum oluyor.

Özel sağlık sigortası olan hastaların ameliyatlarını -eğer poliçe geçerli ise- Nişantaşı'ndaki Amerikan Hastanesinde yapıyoruz. Poliçe burada geçerli değil ise, geçerli olduğu başka anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerden birisinde yapıyoruz. Hastamızın poliçesinde katılım payı şartı yoksa her hangi bir ilave ödeme çıkmıyor, bütün masraflar özel sağlık sigortası tarafından karşılanıyor.

Kasık fıtıkları, göbek fıtıkları ve kesi fıtıklarının tek çaresi ameliyattır ve ameliyat dışında her hangi bir çözümü yoktur. Ameliyatta mutlaka yama kullanılmalıdır, yamasız yapılan onarımların başarı şansı daha düşüktür.